biuro@meblarz.eu - Napisz do nas!

Fronty meblowe

Oferujemy spory wybór frontów meblowych wykorzystywanych do produkcji Państwa mebli. Do naszej oferty należą fronty z litego drewna, z płyty MDF foliowanej, fornirowanej, lakierowanej, fronty szklane i akrylowe. Posiadają one bogaty zasób kolorów jak i wzorów frezowania frontów. Fronty klasycznym lub nowoczesne stylu, pozwalają na uzyskanie świetnych efektów wizualnych. Fronty są solidnie wykonane co sprawia ze będą użytkowane przez wiele lat.

Fronty drewniane

Fronty z litego drewna, wykonane są z wysokiej klasy drewna bukowego, czereśniowego, olchowego i dębowego. Producentem z którym najczęściej współpracujemy jest firma Drewpol Osina i Stylfront. Posiadję one wieloletnie doświadczenie w produkcji tego typu frontów. Prowadzą sprzedaż na terenie całej europy.  Wykonujemy również fronty z klejonki bukowej, dębowej itp.

Fronty fornirowane

Cienka warstwa drewna (fornir naturalny i modyfikowany) naklejona na płytę MDF. Fronty charakteryzują się prostym kształtem, mogą być również wykonane jako front ramowy. Fronty fornirowane występują w kliku strukturach matowej, lekkim połysku, wysokim połysku (tafla lakieru). W odróżnieniu od prostych frontów foliowanych mając niezwykle naturalny wygląd.

Fronty lakierowane

Dostępne w ogromnej palecie kolorystycznej (RAL lub NCS) oraz sporej ilości wzorów z płyty MDF. Występują w kliku strukturach matowej, półmacie, połysku. W frontach lakierowany możemy zastosować dodatkowe efekty (brokat, struktura młotkowa, efekt tablicowy inne).


Wzornik kolorów lakierów – Wzornik RAL

Fronty akrylowe i highgloss

Fronty których powierzchnią jest cienka warstwa akrylu czy melaminy w połysku. Fronty po zamontowaniu należy odpowiednio zakonserwować, co sprawia ze powierzchnia frontu jest twarda i ciężka do uszkodzenia. Płyty akrylowe i highgloss są rozcinane z arkuszy i oklejane okleiną PCV.

akryl_fronty

Fronty MDF foliowany

Fronty wykonane z płyty MDF o grubości 16 lub 19 mm. Fronty foliowane charakteryzują się dużym zasobem frontów frezowanych. Dostępnych jest wiele rodzai frontów począwszy od frontów o klasycznych wzorach kończąc na frontach o prostym profilu. Fronty foliowane dostępne są również w formie ramowej (składane z elementów), dzięki takiemu wykonaniu bardzo dobrze imitują front drewniany. Fronty foliowane MDF możemy również wzbogać o patynowanie (cienka warstwa patyny/lakieru nakładana na front w celu uzyskania efektu frontu postarzanego).

Fronty Ramkowe

Fronty oklejane folią finisz, wykorzystywane zazwyczaj do mebli pokojowych.

Fronty szklane

Fronty z powierzchnią szklaną naklejoną na MDF. W przypadku tych frontów kolorystyka jest ograniczona do kliku dostępnych kolorów. Zaletą frontów jest możliwość umieszczenia pod szkłem tapety, własnych rysunków, grafiki itp. Szkło można zamontować też w profilach aluminiowych.

68911_627339767280230_991896867_n

Fronty laminowane

Powierzchnia frontu jest laminowana lub melaminowana. Płyta wiórowa znajduje się w środku takiego frontu. Fronty obfitują sporą gamą nowoczesnych kolorów, pozwala to na wykonanie fontów w prostym stylu i o nowoczesnym wyglądzie. Fronty można pokryć mocnym laminatem który jest na blatach kuchennych. Oklejanie są okleiną PCV o różnej grubości.